
| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 820 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 670 V |
| Surge Energy Rating | 460 J |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Capacitance | 500 pF |
| Clamping Voltage | 1.355 kV |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Peak Surge Current | 10 kA |
| Voltage Rating (AC) | 510 V |
Stock: 1007
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35059
Ext.Price$0.35059
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35059 | $0.35059 |
| 10 | $0.31579 | $3.15790 |
| 50 | $0.28445 | $14.22250 |
| 100 | $0.25579 | $25.57900 |
| 500 | $0.23002 | $115.01000 |
| 1000 | $0.20684 | $206.84000 |
| 3000 | $0.18600 | $558.00000 |
